artykuły - Miramile® Tonsil - Spray do jamy ustnej i gardła

Idź do spisu treści

Menu główne:

Masz chrypkę bądź „drapanie w gardle”? Nie lekceważ tego!


Dużo osób przez cały rok odczuwa dolegliwości gardła takie jak „drapanie w gardle”, czy też chrypka. Często mają one swoje źródło w suchości śluzówki. Przyczyn tego może być wiele m. in. stres, praca w klimatyzowanych pomieszczeniach, palenie papierosów, zanieczyszczenie środowiska, wiek jak również leki. Już ponad 500 substancji ma udowodniony negatywny wpływ na śluzówki, w tym śluzówkę jamy ustnej i gardła. Np. leki na alergię, cukrzycę, przeciwbólowe opioidy i inne.

Negatywnym czynnikiem, którego nie da się wyeliminować, a w znaczącym stopniu przyczynia się do powstawania dolegliwości gardła jest powietrze. Powietrze wokół nas jest coraz bardziej nasycone zanieczyszczeniami. Chciałoby się powiedzieć, że gardło podczas tak szybkiego „postępu” nie zdążyło się przygotować na wszystkie czynniki zewnętrzne, które na nie negatywnie wpływają. Właśnie dlatego coraz częściej męczą nas suchość, chrypka i drapanie w gardle, na które cierpi co czwarty z nas. Większy odsetek osób mających dolegliwości gardła występuje nie tylko w miejskich aglomeracjach, lecz również u tych, którzy pracują w klimatyzowanych pomieszczeniach, spędzają dużo czasu w różnych środkach transportu, jak również pracujących gardłem (np. u nauczycieli, wykładowców, księży, handlowców itd.).

Większość osób na początku próbuje sobie radzić z suchością, chrypką i drapaniem w gardle prostymi sposobami- najczęściej pijąc większe ilości płynów, czyli zwilżając gardło. Niestety te działania nie przynoszą ulgi na długo. Suchość, chrypka i drapanie w gardle to objawy, których nie należy lekceważyć ponieważ mogą prowadzić do nieodwracalnych zmian. W miarę upływu czasu dolegliwości nasilają się do tego stopnia, że nie tylko praca ale nawet sen i odpoczynek są zakłócane.

W naszym życiu coraz bardziej pędzącym nie ma czasu na przygotowywanie różnych specyfików, które naturalnie i bezpiecznie rozwiązywałyby problemy z suchością, chrypką, czy też drapaniem w gardle. Sięgamy więc po gotowe preparaty dostępne w aptece. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę, czy taki produkt mimo naturalnych składników nie zawiera konserwantów. A niestety producenci często, aby wydłużyć okres ważności stosują je zwłaszcza przy naturalnych składnikach, które się łatwo psują. Warto również zwrócić  uwagę na formę preparatu, która decyduje o skuteczności. W przypadku dolegliwości gardła takich jak suchość, chrypka i drapanie najlepszym rozwiązaniem są olejki, które pokrywają gardło ochronną powłoką, dzięki czemu dłużej pozostają na śluzówce, a więc i działanie składników jest lepsze, a co za tym idzie potrzeba stosowania jest rzadsza. Najwygodniejsze są produkty w postaci spray
ów. Następną rzeczą po sprawdzeniu obecności konserwantów i formie jest skład, czyli ile tak faktycznie produkt zawiera substancji w postaci olejków. Większość producentów oferuje nam dwa olejki w składzie, wodę morską i substancje pomocnicze.

Ostatnio na rynku pojawił się preparat zawierający aż siedem olejków i żadnych konserwantów, ani roztworów wodnych soli morskiej. Jest on skutecznym sposobem na suchość, chrypę i drapanie w gardle. Spray do jamy ustnej i gardła Miramile® Tonsil, dzięki zawartości tylko naturalnych składników w postaci olejków tworzy na powierzchni śluzówki gardła ochronną powłokę. Stanowi ona barierę dla czynników zewnętrznych oraz patogenów. Miramile® Tonsil to aż siedem olejków, które zostały dobrane w taki sposób, aby zapewnić działanie na wielu płaszczyznach. Miramile® Tonsil jest tak skuteczny, ponieważ nawilża i odżywia śluzówkę gardła, czyli działa na przyczyny dolegliwości gardła, a dzięki wyselekcjonowanym składnikom ziołowym pomaga również zapobiegać stanom zapalnym. 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego